Výstavy

nabídka mimořádných festivalových výstav

VZPOMÍNKY 

NA SOČSKOU FRONTU

Výstava představuje na 16 panelech průběh bitev se zvláštním důrazem na působení českých vojáků, mezi nimiž měli zastoupení i významní čeští umělci, například malíř Josef Váchal nebo spisovatel Fráňa Šrámek. 

JANEZ PUHAR - FOTOGRAFIE NA SKLE 

Slovinec, kterému se roku 1842 jako prvnímu na světě podařilo vytvořit fotografii na skle. Za svůj vynález přenosu fotografie na sklo dosáhl ve své době značného uznání, stal se členem Francouzské akademie věd a získal několik medailí na světových výstavách. Větší popularizace však jeho vynález nedosáhl a dnes je známý pouze ve své rodné zemi. 

JOŽE PLEČNIK: MISTR SAKRÁLNÍ ARCHITEKTURY

Představuje jednoho z nejvýznamnějších evropských architektů první poloviny 20. století Josipa Plečnika, Slovince, který v České republice zanechal nesmazatelný otisk a své autorské srdce. Na základě zkušeností se secesí a moderním expresionismem vytvořil zcela specifický osobní styl.

VELEHRAD na křižovatkách evropských dějin

V rámci projektu Velehrad - Centrum kulturního dialogu západní a východní Evropy došlo k vytvoření TŘÍ EXPOZIC v prostorách zaniklého středověkého konventu, barokních kryptách baziliky a jednak ve Velehradském domě sv. Cyrila a Metoděje. Pro účastníky SLOVANSKÉHO DNE  na Modré bude v sobotu 21. května nabídnuta VÝRAZNÁ SLEVA

..