sobota 21. května 2016

Modrá, Velehrad, Staré Město, Uherské Hradiště

Unikátní možnost navštívit nově zrekonstruované prostory Stojanova gymnázia a vernisáže několika výstav. Současně i pro účastníky SLOVANSKÉHO DNE zpřístupnění zdarma či s 30 porcentní slevou dalších stálých výstav na Velehradě i Modré po celý den od 10:00 - 18:00 - zdarma (ŽIVÁ VODA, CYRILKA, STOJANOVO GYMNÁZIUM, TC Velehrad,  KOSTEL SV.DUCHA Staré Město) a se slevou (MARTYRION, MUZEUM BIBLE, MUZEUM VELEHRADU, BAZILIKA).

Největší akce festivalu nabídne setkání s lidovou hudbou ze Slovenska, Slovinska i Slovácka. Atraktivní budou i CESTY VÍNA ( mezinárodní košt vín), ochutnávky národních specialit i programy pro nejmenší (Velkomoravané a Region Slovácko). Součástí VSTUPNÉHO je i volný nebo levnější vstup do dalších muzeí v rámci DNE OTEVŘENÝCH DVEŘÍ.


Zahájení letošní sezony letního kina ve Smetanových sadech v Uherském Hradišti nabídne nejnavštěvovanější slovenský film roku 2015 o slavném hokejistovi s číslem 38 - Pavlo Demitra. Projekce proběhne mezi dvěma semifinále vrcholícího MS v hokeji.