Společenská setkání

speciální akce za účasti významných hostů a zástupců pořádajících institucí

SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ  

Slavnostní zahájení festivalu za účasti hostů bude spojeno s divadelním představením SLOVENKA NA KVADRÁT s Lucií Siposovou

VYSAZENÍ STARÉ TRTY

Slavnostní vysazení "potomka" odrůdy STARÉ TRTY z Mariboru - nejstarší vinné hlavy na světě (450 let !!!). V ČR je tato sazenice pouze na Pražském Hradě a v Cerekvici. 

SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ SLOVANSKÉHO DNE

Největší akce festivalu nabídne hudbu lodovou i world-music, ochutnávku jídel a vín, přednášky i akce pro děti. Večer skončí posezením u ZBOJNICKÉ VATRY.

ZAHÁJENÍ VÝSTAVY JOŽE PLEČNIKA 

Po bohoslužbě ve "slovinském" kostele Sv.Havla ve Starém Měste bude zahájena výstava JOŽE PLEČNIK : MISTR SAKRÁLNÍ ARCHITEKTURY (potrvá do 10.7.)

PUTOVÁNÍ 

ZA KLIMENTKEM

Putování na Horu sv.Klimenta začně ranní bohoslužbou v Osvětimanech a pak odchodem na Horu, kde od 11:00 bude minikoncert tří sborů a přednáška archeologa L.GALUŠKY

BOHOSLUŽBA a koncert 

pěveckých sborů

Bohoslužba v Bazilice na Velehradě doplní unikátní koncert tří pěveckých sborů z Ljutomeru, Trenčína a Velehradu.

SLOVINSKÝ VEČER 

Jestliže sobota patřila spíš větší prezentaci slovenské kultury, pak nedělní večer bude patřit jednoznačně kultuře slovinské - divadlu, hudbě i ochutnávce.

RŮŽOVÉ SNY

Speciální projekce legendárního slovenského filmu ke 40. výročí premiéry nabídne úvod a besedu se slovenským  režisérem Dušanem Hanákem.