Romantická krajina Srbska

kino Hvězda Uherské Hradiště (2. - 30. června 2018)

Smetanovy Sady UH 

sobota 2. června 20.45

vernisáž výstavy fotografií  a přednáška autora a cestovatele Josefa France

Josef Franc (1960) 

je zakládající člen Spolku prostějovských fotografů Prostějov a absolvent Středního fotografického učiliště Praha. Má také členství v mnoha dalších svazech - ve Svazu českých fotografů, v České federaci fotografického umění, v Klubu islandských fanatiků, v Českém klubu cestovatelů a v rakouského horského spolku Alpenvereinu OEAV ... V minulosti navštěvoval mnoho zemí světa, ale v posledních třech letech se soustředí na Srbsko . Více na

   www.kaiser-foto.cz

Až neuvěřitelně živá země plná přátelských lidí, přírodních i historických krás a zajímavých pozůstatků Osmanské říše. Takové je Srbsko, součást bývalé Jugoslávie a vnitrozemská země ležící v západní části Balkánu. Co se rozlohy a počtu obyvatel týče, Srbsko je velmi podobné naší domovině. Milovníky přírody jistě nadchne místní krajina, která je zejména v centrální části velmi hornatá a kopcovitá. V západní části země poté můžete obdivovat vysoko se tyčící hory patřící do pohoří známého jako Dinárské Alpy. 

Krásná příroda je obývána zajímavými druhy evropských i středomořských zvířat. Srbsko je bezesporu velmi zajímavou zemí, která má svým návštěvníkům co nabídnout. Hned několik nejkrásnějších míst Srbska (většina dokonce zapsaná i na seznam UNESCO) nabídne výstava fotografií Josefa France z těchto míst : 

1. Národní park Tara

2. Krajina Zlatiboru

3. Národní park Zlatar -kaňon Uvac

4. Planina Jadovnik

5. Planina Kamena Gora

6. Planina Radan, Djavolja Varoš (UNESCO 2002)

7. Národní park Djerdap (UNESCO 2002)

8. Vodopády Sopotnice

9. Caričin grad (Justiniana Prima _ UNESCO)

10. Ovčarsko-kablarská klisura