Přednášky osobností 

sobota 21. května 2016 14:15 - 19:30 Centrum slováckých tradic Modrá

Setkání s opatrovníky  z Mariboru, který se stará o nejstarší vinnou hlavu na světě (již více jak 450 let roste v centru Mariboru). 

Přednáška o historii slovanského hnutí a tvorby slovanských jazyků od 17. století do současnosti. Přednáší autor NOVOSLOVĚNŠTINY.

Posvátna hora všech Slovinců, která je nejenom státním znakem, ale i cílem mnoha výprav. Ale tentokrát nepůjde o přírodní krásy, ale exkurs pradávné historie starých Slovanů.

Malá obec TERCHOVÁ je místem největšího počtu natáčených slovenských i zahraničních filmů, ale také místem výroby kulis do světových historických filmů.

Krásy SLOVINSKA představí společnost SLOVENIJA CENTER Praha, která se snaží o propagaci nejzajímavějších míst Slovinska - přírodních i kulturních či kulinářských.

Světovou senzaci způsobily unikátní archeologické nálezy v kopcích u obce Bojná, které dokazují vyspělost starých Slovanů ještě přes příchodem sv. Cyrila a sv. Metoděje. 

Budou předloženy nejnovější genetické poznatky, zejména DNK údaje o rodokmenech, které ukazují současnou genetickou strukturu Slovinců, Čechů a Slováků. 

Letošní oslavy výročí Karla IV. připomene i speciální přednáška o jeho významu při obnovení slovanského kulturního i náboženského odkazu.

...