dle TYPŮ PROGRAMU

Komponované akce 

MEZINÁRODNÍ LINGVISTICKÁ KONFERENCE

Eventcentrum SM  čt 1. + pá 2. června

První mezinárodní lingvistická konference za účasti mnoha významných zahraničních i domácích odborníků nabídne řadu zajímavých přednášek a prezentací. Program a podmínky účasti najdete ZDE.

NOC S METODĚJEM                                    

Sadská výšina UH  pá 2. června 16.30 - 22.00

Tradiční a leto v pořadí již PÁTÝ ročník komponovaného programu na Sadské výšině opět nabídne zábavné odpoledne pro děti, pásmo věnované výročí města s vystoupením chorvatského sboru Baščina a na závěr koncert populárního hudebního uskupení - RUDOLF KŘESŤAN A POUTNÍCI. 

DOBRODOŠLI                                               Park Rochus UH   so 3. června 13.30 - 23.00

Založení tradice velké folklórní slavnosti, která letos představí především národní kulturu polskou a chorvatskou. Nabídne přehlídku několika významných folklórních skupin (goralové, Moravští Chorvaté, české menšina ze Zagrebu, ...), ale i přehlídku řemesel. Nebude chybět ani ochutnávka národních specialit a vín. Pro děti bude připraveno hned několik dílniček a hrátek. Akci ukončí první projekce letního kina na Rochusu - stylově muzikál z prostředí goralů MUZZIKANTI. 

ŽIVÉ LEGENDY                                             

Archeoskanzen Modrá  ne 4. června 13.30 - 17.30

Další nově budovaná tradice nabídne větší prazentaci slavných legend. Letos představíme legendu o praotci čechovi, ale nejenom tu u nás všeobecně známou, ale především méně známé a neméně důležité .legendy z polského města Hniezdno a chorvatského města Krapina. Součástí akce bude opět bohatá nabídka dílniček a hrátek pro děti, vernisáž výstav, hudební vystoupení a řemeslný jarmark. V rámci akce proběhne slavností instalace legendární BAŠČANSKÉ TABULE GLAGOLICE, ale i vysazení polských a chorvatských posvátných stromů.  

koncerty sborů

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium totam rem aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi. Ea commodi consequatur quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur vel illum qui dolorem eum fugiat quo voluptas nulla.

koncerty lidové hudby

jhajhkakajlk  akjakk

výstavy

klklkl

filmy

jůůkl klk

přednáška a prezentace

jksajlkjslsklk