Balkánské šumné stopy

kino Hvězda Uherské Hradiště (25. 5. - 12. 6.) 

kino Svět Hodonín (15.6. - 31.8.)

KINO HVĚZDA (UH)

čtvrtek 31. května 2018

16:00 SRBSKÝ FILM

projekce vybraného oblíbeného srbského filmu s úvodem režiséra Radovana Lipuse

20:00 ŠUMNÉ SRBSKÉ STOPY

premiéra filmu a beseda s Radovanem Lipusem doplněná komentovanou prohlídkou výstavy a afterpárty s DJ Balkán

neděle 10. června 2018

18:00 KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA 

s architektem, spisovatelem a hercem Davidem Vávrou

19:00 KOPULOVÁNÍ DAVIDA VÁVRY 

talkshow s Davidem Vávrou a hosty 

Výstava originálních kreseb, básní, deníků i technických scénářů filmů o českých architektech autorské dvojice režiséra Radovana Lipuse a architekta, básníka, divadelníka Davida Vávry. Oba dva autoři navštíví oficiální zahájení výstavy i její derniéru v Uherském Hradišti.

Slavný český seriál o práci českých architektů se letos dostal i do Srbska. Tvůrčí dvojice Radovan Lipus a David Vávra natáčeli v Srbsku příběh slavných českých architektů, kteří se významně podíleli na mnoha architektonických skvostech v Srbsku. Působili zde architekti Křehlík a Jelínek, František Urban, Jan Švejkar nebo František Zelený. Ale také Jaroslav Prchal i Jan Dubový. Českého původu je i další slavný architekt Stojan Titelbach. A pochopitelně Jan Nevole a autor stavby sídla českého velvyslanectví v Bělehradě Alois Mezera. Výstava nabídne unikátní kolekci originálních maleb, básní a deníků Davida Vávry.

Šumné stopy volně navazují na cyklus České televize Šumná města. Po 66 dílech mapujících moderní architekturu měst a městeček Čech, Moravy a Slezska, se pozornost autorské dvojice Lipus - Vávra obrátila k neprávem opomíjenému a zapomínanému odkazu českých architektů ve světě.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10262550261-sumne-stopy/