Balkánské šumné stopy

kino Hvězda Uherské Hradiště (25. 5. - 18. 6.) 

kino Svět Hodonín (20. 6. - 31. 8.)

kino Hvězda UH 
čtvrtek 31. května 20.00 

Šumné stopy 


tráva u kina Hvězda UH 

neděle 10. června 17.00 

Fotbálek se "Sršáněm" 


 kino Hvězda UH

neděle 10. června 18.00 Komentovaná prohlídka výstavy


kopule kina Hvězda UH

neděle 10. června 19.30 

Černá hodinka s Davidem Vávrou

Výstava originálních kreseb, básní, deníků i technických scénářů filmů o českých architektech autorské dvojice režiséra Radovana Lipuse a architekta, básníka, divadelníka Davida Vávry. Oba dva autoři slavného filmového cyklu osobně navštíví výstavu v UH - R.Lipus ve čtvrtek 31. 5.  a David Vávra pak v neděli 10.6.

Slavný český seriál o práci českých architektů se letos dostal i do Srbska. Tvůrčí dvojice Radovan Lipus a David Vávra natáčeli v Srbsku příběh slavných českých architektů, kteří se významně podíleli na mnoha architektonických skvostech v Srbsku. Působili zde architekti Křehlík a Jelínek, František Urban, Jan Švejkar nebo František Zelený. Ale také Jaroslav Prchal i Jan Dubový. Českého původu je i další slavný architekt Stojan Titelbach. A pochopitelně Jan Nevole a autor stavby sídla českého velvyslanectví v Bělehradě Alois Mezera. Výstava nabídne unikátní kolekci originálních maleb, básní a deníků Davida Vávry.

Šumné stopy volně navazují na cyklus České televize Šumná města. Po 66 dílech mapujících moderní architekturu měst a městeček Čech, Moravy a Slezska, se pozornost autorské dvojice Lipus - Vávra obrátila k neprávem opomíjenému a zapomínanému odkazu českých architektů ve světě.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10262550261-sumne-stopy/